Inicjatywa lokalna, budżet obywatelski, konsultacje, Komisje Dialogu Obywatelskiego, Krakowska Rada Pożytku Publicznego to tylko niektóre narzędzia partycypacji, po które sięga Kraków. Miasto to przestrzeń rozmowy i wspólnego działania, gdzie aktywność mieszkańców i mieszkanek jest kluczowa na drodze budowania ciekawych rozwiązań. Chcemy, by krakowianie i krakowianki dzielili się swoim doświadczeniem i energią i brali czynny udział w kształtowaniu naszej miejskiej rzeczywistości. Dlatego też w MCIS chcemy stworzyć kreatywną atmosferę współpracy, każdy, kto chce się zaangażować i wykorzystać swoją energię na rzecz lokalnej społeczności znajdzie tutaj wsparcie. Pomożemy w przygotowaniu wniosków i znalezieniu partnerów, zapewnimy pomoc w realizacji projektów.

fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Siłą napędową naszego miasta są bez dwóch zdań organizacje pozarządowe. Stowarzyszenia i fundacje to ogromny kapitał, w który warto inwestować. Dlatego też jesteśmy przygotowani zaoferować pomoc dla wszystkich działaczy NGO w Krakowie, którzy działają na rzecz pozytywnych zmian, szczególnie w obszarze polityki społecznej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym centrum, gdzie z pewnością wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla wielu problemów i wyzwań, z którymi mierzycie się w ramach swojej aktywności obywatelskiej.

Polecamy także waszej uwadze działalność Centrum Obywatelskiego (http://co.krakow.pl/), które wspiera NGO w zakresie infrastruktury, kwestii administracyjnych i prawnych oraz stronę https://ngo.krakow.pl/.