Czy jeśli jestem osobą niesłyszącą, ktoś będzie w stanie pomóc mi w urzędzie? Jak zdobyć fundusze na montaż windy? Jakie możliwości daje mi Krakowska Karta Rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem? Które budynki miejskie są dostosowane do jazdy na wózku inwalidzkim? Jakie przysługują mi ulgi?

W Miejskim Centrum Informacji Społecznej udzielimy odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania i na dziesiątki innych. Jesteśmy po to, by wesprzeć Was i pomóc odnaleźć się w miejskich procedurach, doradzić w kwestii dostępnych możliwości i świadczeń, poradzić jak wypełnić wnioski i tak, po prostu, służyć dobrą radą!

W ramach projektu „Kraków bez barier” realizowane są liczne programy wsparcia i aktywizacji dedykowane mieszkańcom i mieszkankom z niepełnosprawnością. Oferta jest bardzo szeroka i adresowana do osób w każdym wieku. W ramach działań gminy między innymi inicjowane są projekty i inwestycje mające na celu likwidację barier komunikacyjnych, oferowany jest szeroki pakiet świadczeń społecznych, wsparcie w zakresie szukania zatrudnienia, edukacji oraz dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych. Kraków kładzie także duży nacisk, by promować kulturę dostępną, czyniąc ofertę instytucji kultury i sztuki bardziej inkluzywną. W 2018 zostało także otwarte w Krakowie Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Od wielu lat, z racji, że nasze miasto pozostaje ważną destynacją turystyczną, istnieje szereg rozwiązań dla turystów z niepełnosprawnościami.

O tym wszystkim z przyjemnością opowiemy więcej przy najbliższym spotkaniu! Zapraszamy!

Polecamy także waszej uwadze “KRAKOWSKI INFORMATOR DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” dostępny w zakładce “Polecane Publikacje” oraz stronę http://krakow.pl/bezbarier/