“Kraków stawia na rodzinę” to dla nas nie tylko hasło reklamowe, to szeroka oferta konkretnych działań dla rodzin z dziećmi mieszkającymi w naszym mieście. Na czele z Kartą Dużej rodziny i Krakowską Kartą Rodzinną 3+  miasto gwarantuje  system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień dla rodziców i ich dzieci.  Gmina we współpracy z licznymi  partnerami realizuje co roku działania prorodzinne, edukacyjne, kulturalne mające na celu promowanie wartości rodzinnych oraz zdrowego stylu życia, między innymi organizowane są regularnie obchody Święta Rodziny Krakowskiej, konkursy sportowe, artystyczne oraz warsztaty i konferencje poświęcone profilaktyce zdrowotnej.

Miasto chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców, uruchomiło także Kluby Rodziców, które są przestrzenią wymiany doświadczeń i integracji oraz miejscem spokojnej rozmowy o wychowaniu dzieci. W Krakowie działa także program “Mecenas Dziecięcych Talentów”, który pozwala wspierać młodych i zdolnych. 

Jesteśmy świadomi, że przemoc w rodzinie to ogromny problem, chcemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkich, którzy pozostają w przemocowych relacjach, gmina zapewnia  mieszkania chronione, pomoc prawną i psychologiczną dla osób poszkodowanych.  Staramy się także wspierać młodych rodziców oferując doradztwo  w zakresie  kwestii formalno – urzędowych, finansowych i zdrowotnych.  Każdy  nowo narodzony mieszkaniec i mieszkanka otrzymuje “krakowską wyprawkę” , można postarać się  także o świadczenie zwane “becikowym”.

Jeśli macie pytania na temat możliwości dla rodzin, potrzebujecie wsparcia, czekają was duże zmiany życiowe i chcecie wiedzieć jaka pomoc wam przysługuje, pracownicy Miejskiego Centrum Informacji Społecznej  czekają na Was z odpowiedziami i uśmiechem! Zapraszamy do kontaktu!

Dodatkowo, o wielu rozwiązania dla rodzin z dziećmi możecie przeczytać w “INFORMATORZE KRAKOWSKIEJ RODZINY” dostępnym w zakładce “ Polecane Publikacje” oraz na stronie https://kkr.krakow.pl/