To, by Kraków stawał się coraz bardziej przyjaznym seniorom, jest dla naszego miasta priorytetem od wielu lat. Oferta w tym zakresie jest bardzo duża, obejmuje między innymi działalność Centrów Aktywności Seniora ( CAS), program pomocy przy domowych naprawach „Złota Rączka”, inicjatywę „Edukacja do później starości” oraz działalność Rady Krakowskich Seniorów.

Miejskie Centrum Informacji Społecznej jest miejscem, w którym chcemy inspirować aktywność i zaangażowanie seniorów w życie naszego miasta, ale także zależy nam, by nikt nie został bez wsparcia.

Oferujemy doradztwo w zakresie opieki społecznej, w miejscu zamieszkania i poza nim. Chcemy zapewnić, że każdy, kto tego potrzebuje, otrzyma odpowiednią pomoc w zakresie zdrowia, rehabilitacji oraz dowie się o możliwościach rozwoju edukacyjnego i kulturalnego. Nasi specjaliści udzielą także wszelkich informacji na temat realizowanych świadczeń i wprowadzą w ofertę miejskich instytucji pomocowych. Planujemy wiele działań ułatwiających zaangażowanie osób w dojrzałym wieku w życie miasta, kierując się ideą, że doświadczenie i mądrość seniorów i seniorek to ogromna wartość, z której należy korzystać.

Polecamy także waszej uwadze „INFORMATOR KRAKOWSKIEGO SENIORA” dostępny w zakładce “Polecane Publikacje” oraz stronę https://dlaseniora.krakow.pl/.